O MNIE

ilustrator_na_zlecenie

Cześć, jestem Filip.

Zawsze byłem marzycielem i chciałem w życiu robić to, w czym jestem najlepszy. Gdy w 2018 r. zakończyłem pracę w biurze architektonicznym zaryzykowałem, postawiłem wszystko na jedną kartę i zostałem ilustratorem na zlecenie.
Teraz pomagam swoim klientom w urzeczywistnianiu ich wizji, by skutecznie osiągać cele biznesowe lub prywatne.
Z wykształcenia jestem architektem, toteż do każdego tematu podchodzę jak do projektu budowlanego, gdzie istotny jest każdy szczegół.

Dlaczego akurat komiks?

Od dzieciństwa moją pasją jest poetyka komiksu. Są to mechanizmy, dzięki którym można w czytelny sposób przedstawić np. emocje lub dynamiczne sceny. Całe swoje życie podporządkowałem zgłębianiu tej wiedzy.
W 2007 roku powołałem do życia audycję Prosto z Kadru w Radio Afera. Jest to najdłużej istniejący komiksowy podcast w Polsce, wyemitowano ponad 600 odcinków.
Od 2013 r. przez dwa lata byłem redaktorem naczelnym działu komiksowego na wówczas największym serwisie o fantastyce – Poltergeist.

ilustrator na zlecenie
ilustrator na zlecenie

Mam na swoim koncie kilka publikacji, w których omawiałem aspekty techniczne sztuki komiksu. Prowadziłem również wiele prelekcji i warsztatów na wszystkich największych festiwalach komiksowych w Polsce.
Dzisiaj z przyjemnością dzielę się swoją wiedzą i umiejętnościami.

Opinie

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w tworzeniu dla wielu firm z różnych branż, opracowałem własny system współpracy. Moi klienci mają dzięki temu pewność, że ich komiks, czy ilustracja na zlecenie, spełni oczekiwania.
Tutaj znajdziesz kilka opinii o współpracy ze mną.

Poniżej fragment 508. odcinka audycji Prosto z Kadru.